آبشار منجمد

سلام

آبشار ها با ریزش حجم زیادی آب از ارتفاع شکل می گیرند . وقتی ارتفاع و مقدار زیاد آب را در نظر بگیریم به قدرت و انرژی زیاد یک آبشار پی می بریم اما نیرو های قدرتمند تری هم در طبیعت وجود دارند که این قدرت آبشار را مهار می کنند . در ادامه با ریسمان همراه باشید .

وقتی زمستان می آید و هوا سرد می شود مشاهده می کنید که آب ها یخ می زنند . ابتدا آب های راکد و خالص تر منجمد می شوند ، وقتی سرما بیشتر می شود کم کم آب دریاچه ها و دریا هم یخ می زند . اگر باز هم سردتر شود آب رودخانه ها و آب های جاری هم منجمد می شود . حال به جایی مثل ایسلند می رویم ، محیط زیست کاملا خشن و سرد ، در دمایی حدود منفی ۵۰  درجه سانتی گراد .

یک آبشار منجمد در ایسلند

یک آبشار منجمد در ایسلند

 

در این دمای پایین حتی یکی از نماد های شکوه طبیعت یعنی آبشار ها هم با انژی بالا و شگفت خود منجمد می شود . به راستی خیلی زیباست که در طول چند ماه تمام پویایی و زندگی از طبیعت محو می شود و دوباره روح زندگی از طبیعت دمیده می شود و پویایی و نشاط به طبیعت باز می گردد . اینجاست که باید گفت پروردگارا تو یگانه خالق قدرتمند عالم هستی و هیچ قدرت و اراده ای جز قدرت و اراده تو وجود ندارد .

امیدوارم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد .

حق کپی رایت برای ریسمان محفوظ است.

انتشار این مطلب فقط با نام ریسمان و قرار دادن لینک فعال مطلب مجاز است.

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲ پاسخ

 1. مجید قاسمی گفت:

  با سلام.این عکس آبشار منجمد که در سایت قرار داده اید،آبشار منجمد نیست.بلکه به دلیل نوع عکاسی long exposure
  ریزش آب به صورت ابریشمی در میآید که شما در این تصویر فکر کرده آید آبشار یخ زده است.
  در ضمن وجود رنگین کمان در عکس دلیل دیگری است بر ریزش امید

  • ریسمان گفت:

   سلام
   ضمن تشکر از دقت شما و نظرتان منبع مطلب goo.gl/5kIhWf می باشد . علت وجود رنگین کمان نیز تبخیر برف ها و یخ ها و ایجاد بخار و رطوبت در مکان است . با مراجعه به منبع می توانید تصاویر مشابه بیشتری را ملاحظه نمایید . با تشکر فراوان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *