آموزش تعمیر شل شدن دسته های عینک

سلام

پس از مدتی استفاده از عینک ، معمولا دسته های آن شل می شوند و عینک بر روی صورت تکان می خورد و اذیت می کند . در این مطلب از ریسمان به آموزش تعمیر شل شدن دسته های عینک می پردازیم . در ادامه با ریسمان همراه باشید .

برای تعمیر شل شدن دسته های عینک به یک پیچ گوشتی باریک ، به اندازه ی پیچ عینک ، یک کش لاستیکی و کمی صبر و حوصله نیاز داریم .

ابتدا با پیچ گوشتی کمی پیچ دسته ی عینک را سفت کنید ، در اقلب موارد ، با کمی سقت کردن این پیج ها ، مشکل شل شدن دسته ها بر طرف می شود ، البته مواظب باشید که با فشار زیاد جای پیج های عینک را نشکنید !!

آموزش سفت کردن پیچ های دسته ی عینک

سفت کردن پیچ های دسته ی عینک

اگر این روش جواب نداد و همچنان دسته های عینک شل بودند ، ممکن است علت شل شدن لولا های عینک باشد ، این حلقه ها را هم می توانید از ابزار فروشی تهیه کنید. این حلقه ها در مکان لولاها قرار داده میشوند و آنهارا محکم میکنند.

اگر باز هم از این روش نیتجه ای حاصل نشد و یا قصد تعویض این لولا ها را ندارید می توانید از یک کش لاستیکی برای سفت کردن دسته های عینک استفاده کنید . از یک کش لاستیکی قطعه ای را مطابق شکل زیر جدا کنید و به وسیله ی یک میخ گرم شده یا وسیله ی مشابه یک حفره داخل آن ایجاد کنید ( درست مطابق تصویر زیر ) .

شیوه ی برش کش لاستیکی برای سفت کردن دسته ی عینک

شیوه ی برش کش لاستیکی برای سفت کردن دسته ی عینک

حال دسته های عینک را باز کنید و این قطعه ای که از کش لاستیکی ساخته اید را ، مطابق شکل زیر بر روی جای پیچ ها در فرم عینک قرار دهید . برای نتیجه ی مطلوب از کش لاستیکی نازک استفاده نمایید . حال دسته های عینک را در جای خود قرار داده و پیچ ها را ببندید .

نحوه ی قرار گیری کش لاستیکی روی فرم عینک

نحوه ی قرار گیری کش لاستیکی روی فرم عینک

امیدوارم پس از طی مراحل فوق مشکل شل شدن دسته های عینک شما بر طرف شده و آموزش تعمیر شل شدن دسته های عینک برای شما موثر بوده باشد .

لطفا نظرات و تجربیات خودتون در این زمینه را با ما و دیگر کاربران سایت در میان بگزارید .

امیدوارم که این مطلب مورد استفاده شما قرار گرفته باشد .

این مطلب کاملا تالیفی است و حق نشر آن برای سایت ریسمان محفوظ است .

انتشار یا استفاده از این مطلب تنها با ذکر نام ریسمان و لینک فعال به مطلب مجاز است .

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲ پاسخ

  1. محسن گفت:

    ممکنه درست بشه ولی اینجوری از قیافه میفته

  2. احمدی گفت:

    آقا دمت گرم خدایی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *