آموزش طراحی – گام ششم

سلام

امروز با ششمین قدم از آموزش طراحی و اسکچینگ وارد بخش جدیدی از آموزش طراحی می شویم . در این مرحله از آموزش قصد داریم تا مهارت شما را در طراحی به وسیله دست و کامپیوتر بالا ببریم و به شما بیاموزیم که چگونه می توانید با استفاده از رایانه به کامل کردن طرح دستی خود بپردازید . در ادامه با ریسمان همراه باشید .

امروز گام ششم : طراحی و پردازش کفش بسکتبال

در ابتدا کار را بر روی کاغذ شروع می کنیم . خودکار یا مداد خود را بسته به مهارتتان بر دارید و شروع کنید به کشیدن خطوط اصلی و مرز بندی شکل ، بهتر است ابتدا برای شروع کار یک نمونه عکس از آن چیزی که می خواهید طراحیش کنید را کنار دستتان قرار دهید تا با نگاه کردن به آن بتوانید راحت تر طرح بزنید ؛ بعدا با تسلت بیشتر به کار می توانید با ذهن خود و بدون تصویر هم طراحی کنید .

آموزش اسکچینگ کفش بسکتبال

آموزش اسکچینگ کفش بسکتبال

 

در طرح ایتدایی سعی کنید تا زوایا و مرز بندی ها و خمش های کلی شکلتان را رعایت کنید . اما لازم نیست خطوطی که می کشید حتما منطبق بر طرح نهاییتان باشد . فقط خطوط را بسیار کمرنگ بکشید که اجازه اصلاح آن ها را بعدا داشته باشید .

سپس به آرامی کمی جزئیات به کارتان اضافه کنید تا طرحتان شکل بگیرد ، مثلا در مورد کفش می توانید جای بند کفش ها را مشخص کنید و یا به فرم پاشنه کفش توجه بیشتری نشان دهید و یا اگر بر روی کفش طرح یا آرم خاصی قرار است طراحی شود حدود مکان و شکل آن را بر روی طرحتان مشخص کنید . به طور کل طرح را به جایی برسانید که اگر کسی دید تشخیص بدهد که طرح شما مربوط به یک کفش ورزشی است .

سپس در مرحله دوم طرح را به روش اسکن و یا عکس گرفتن وارد کامپیوتر می کنیم . نرم افزار های زیادی برای کار بر روی تصاویر وجود دارد ، شاید معروف ترین این نرم افزار های را بتوان فتوشاپ یا کورل دانست ؛ اما به نظر من بیشتر به شما بستگی دارد که با کدام یک از این نرم افزار ها راحت تر کار می کنید و از نتیجه کار خود رضایت بیشتری دارید ، گاهی اقات مشاهده می شود که نتیجه کار با یک نرم افزار بسیار ساده خیلی زیبا تر و حرفه ای تر از نتیجه کار با نرم افزارهای حرفه ای تمام  می شود ؛ شاید بتوان دلیل آن را در سطح مهارت طراح در استفاده از نرم افزار های گوناگون دانست .

در ادامه شما را به دیدن این آموزش دعوت می کنم .

امیدوارم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد و بتوانید ایده های خلاقانه خود را به راحتی بر روی کاغذ بیاورید .

حق کپی رایت برای ریسمان محفوظ است.

انتشار این مطلب فقط با نام ریسمان و قرار دادن لینک فعال مطلب مجاز است.

 

لینک دانلود

دانلود غیر مستقیم

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *