باغ بازیافتی دیواری

سلام

گاهی اوقات به وسیله وسایل به ظاهر به درد نخود و دور ریختنی می توان با کمی خلاقیت و ابتکار وسایل و تجهیزاتی را ساخت که بسیار مورد استفاده و جالب توجه هستند . در این نوشته از ریسمان می خواهیم یکی از این ابتکارات جالب با بطری های خالی را به شما معرفی کنیم .

ساخت باغ دیواری به وسیله بطری های پلاستیکی

ساخت باغ دیواری به وسیله بطری های پلاستیکی

بطری های نوشابه و آب معدنی خالی به دلیل جنس پلاستیکی یشان و تعداد بالایی که دارند تبدیل به یکی از معضلات محیط زیستی شده اند . این است که عده ای تلاش می کنند تا برای این بطری ها استفاده های مجددی پیدا کنند تا به جای آلوده کردن محیط زیست دوباره و سه باره این بطری ها را در چرخه استفاده قرار دهند .

در این تصاویر یکی از این ابتکارات جالب را ملاحظه می فرمایید . با کنار هم قرار دادن و بستن تعداد بسیار زیادی بطری به هم یک باغ دیواری جالب و زیبا درست شده است که علاوه بر زیبا کردن چهره دیوار و شهر به محیط زیست هم کمک فرآوانی می کند .

ابتدا بطری های نوشابه یا آب معدنی خالی را از سمت افقی برش می زنیم تاحدود یک سوم دور بطری را از آن جدا کنیم . توجه کنید که به دو طرف بطری و همچنین به نصف بطری زیاد نزدیک نشوید چرا که استحکام و مقاومت گلدان های شما را کم می کند .

سپس در ابتدا و انتهای بطری ها از هر دو طرف سوراخ هایی را به وجود می آوریم تا بتوانیم از آن ها نخ یا سیم رد کنیم و گلدانمان را آویزان کنیم . پس از رد کردن سیم یا نخ از هر گلدان می توانید به وسیله گره زدن سیم یا نخ بعد از سوراخ بطری را محکم کنید .

روش ساخت گلدان های معلق با بطری های خالی

روش ساخت گلدان های معلق با بطری های خالی

 

توصیه می کنم به جای خاک از مواد سبک تری که در بازار وجود داردند استفاده کنید و یا ترکیبی از خاک با این مواد را به کار ببرید چرا که سنگینی بیش از حد گلدان های بازیافتی شما می تواند باعث پارگی نخ ها شود .

اگر گلدان های را زیر هم قرار می دهید و بطری ها را زیر هم قرار داده اید می توانید و ایجاد سوراخ هایی در زیر هر بطری کار آبیاری را راحت تر کنید . به این صورت که با آب دادن به بالاترین بطری گلدانی شما اضافه آب به بطری های زیری می ریزد تا آخرین گلدان هم سیراب شود و سپس آب اضافه از زیر آخرین گلدان خارج می شود .

ما را هم از ابتکارات ، ساخته ها و نظرات خود در مورد گلدان های پلاستیکی بازیافتی خودتان مطلع کنید .

امیدوارم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد .

حق کپی رایت برای ریسمان محفوظ است.

انتشار این مطلب فقط با نام ریسمان و قرار دادن لینک فعال مطلب مجاز است.

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

  1. ALEX گفت:

    MAMNOON DOOSTE GERAMI *** SO NICE***

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *