بررسی و دانلود ویندوز ۱۰

سلام

ماکروسافت در اقدامی جهت شگفت زده کردن مخاطبانش در کنفرانسی که قرار بود ویندوز ۹ را معرفی کند به معرفی ویندوز ۱۰ پرداخت . در این نوشته از ریسمان به معرفی و بررسی ویژگی ها و قابلیت های جدید ویندوز ۱۰ می پردازیم و سپس لینک دانلود ویندوز ۱۰ از سایت ماکروسافت را معرفی می کنیم . پس برای بررسی و دانلود ویندوز ۱۰ در ادامه با ریسمان همراه باشید .

ویندوز 10 ویندوزی برای همه

ویندوز ۱۰ ویندوزی برای همه

ویندوز ۱۰ در ادامه ویندوز ۸٫۱ و برای هماهنگی هر چه بیشتر تمامی دستگاه ها از دسکتاپ ها گرفته تا تلفن های همراه و استفاده همگی از یک پلتفرم و شکل واحد سه شنیه توسط ماکروسافت رسما رونمایی شد . طبق اعلام ماکروسافت ویندوز فون بعدی نیز ویندوز فون ۱۰ می باشد .

ماکروسافت این ویندوز را برای تجارت ایمن تر از گذشته دانسته و آن را بسیار انعطاف پذیر تر از گذشته در آپدیت ها و به روزرسانی ها اعالم کرده است . البته در این کنفرانس ماکروسافت به معرفی ویژگی های اختصاصی ویندوز ۱۰ نیز پرداخته است که در ادامه به بررسی و دانلود ویندوز ۱۰ می پردازیم .

منوی استارت ویندوز ۱۰ :

منوی استارت ویندوز یکی از ویژگی های این سیستم عامل به شمار می رفت که تقریبا در تمامی سیستم عامل های ویندوز تا قبل از ویندوز ۸ و ۸٫۱ وجود داشت ، ماکروسافت پس از تجربه ویندوز ۸ و ۸٫۱ در حذف منوی استارت ظاهرا در ویندوز ۱۰ به این نتیجه رسیده است که این منو از محبوبیت بسیاری نزد کاربران ویندوز برخوردار است و منوی استارت را به ویندوز ۱۰ باز گردانده است .

البته منوی استارت ویندوز ۱۰ با گذشته اندکی تفاوت دارد و در حقیقت تلفیقی است از کاشی های رابط کاربری مترو و منوی استارت سنتی که در تصویر به طور کامل مشخص است . به نظر جالب می آید اما باید منتظر بمانیم و ببینیم بازخورد کاربران ویندوز نسبت به منوی استارت جدید ویندوز ۱۰ چیست . نظر شما در مورد این منوی استارت چیست ؟

بازگشت منوی استارت به ویندوز 10

بازگشت منوی استارت به ویندوز ۱۰

دسکتاپ چندگانه :

اگر پیش از این با سیستم عامل های لینوکس یا مکینتاش کار کرده باشید احتمالا با قابلیت دسکتاپ چندگانه با قابلیت سوییچ بیننشان آشنایی دارید . ماکروسافت در ویندوز ۱۰ تصمیم گرفته است که این قابلیت کاربردی را به سیستم عامل ویندوز نیز بیفزاید . دسکتاپ های چند گانه با قابلیت جابه جایی بینشان یک خاصیت کاربردی به شمار می آید چرا که مثلا وقتی شما همزمان چند پروژه و کار مختلف را می خواهید بر روی سیستم عامل خودتان انجام دهید به علت باز کردن صفحات متعدد و پردازش های گوناگون علاوه بر سر درگم شدن و سخت شدن کار با تعداد بالای پنجره های باز شده حجم بیشتری از پردازش رایانه خود را درگیر این پروژه ها می کنید . حال با استفاده از قابلیت دسکتاپ چندگانه شما می توانید برای هر کدام از کارهایتان یک دسکتاپ جداگانه داشته باشید و پنجره های مربوط به هر کار و پروژه را به صورت جدا گانه ای مشاهده نمایید .

دسکتاپ چندگانه ویندوز 10

دسکتاپ چندگانه ویندوز ۱۰

دکمه و کاربری جدید برای Task View :

قابلیت Task View برای نمایش تمامی پنجره ها و برنامه های فعال در کنار هم و سوییچ بین آن ها است که با فشردن کلید های ترکیبی Alt + Tab فعال می شود . این قابلیت در ویندوز های مختلف به شکل های مختلفی وجود داشته است در ویندوز سون و ویستا ظاهری بسیار گرافیکی به خود گرفته بود و در ویندوز ۸ و ۸٫۱ به ظاهری ساده بسنده شده بود . حال در ویندوز ۱۰ قابلیت Task View مجهز به یک دکمه در قسمت نوار وظیفه کنار دکمه استارت شده است که با کلیک کردن بر روی آن نه تنها می توانید به راحتی بین برنامه های خود عمل جابه جایی را انجام دهید بلکه حتی می توانید در این Task View جدید ترتیب چیدمان پنجره ها در کنار یکدیگر در حالت Snap را نیز حفظ نمایید .

جابه جایی بین برنامه های با Task View ویندوز 10

جابه جایی بین برنامه های با Task View ویندوز ۱۰

پیشرفت قابلیت Snap :

قابلیت Snap همان قابلیتی است که در ویندوز ۸ برای اولین بار معرفی شد و قابلیت قرار دادن دو پنجره از برنامه های ویندوز را در کنار هم با تقسیم صفحه نمایش به صورت نصف ، نصف فراهم می کرد. این قابلیت در ویندوز ۸٫۱ پیشرفت کرد به شما امکان اجرا و قرار دادن دو پنجره در کنار هم با نسبت های دلخواه را می داد .

قابلیت Snap در ویندوز ۱۰ باز نیز پیشرفت داشته و هم اکنون می توانید در این حالت ۴ پنجره را در کنار یکدیگر قرار دهید و از هر ۴ پنجره به صورت همزمان استفاده نمایید . همانطور که در بالا اشاره شد ویندوز Task view جدید با حفظ چیدمان این پنجره ها قابلیت جابه جایی را ارائه می دهد .

قابلیت Snap با چهار پنجره در ویندوز 10

قابلیت Snap با چهار پنجره در ویندوز ۱۰

فایل هایی با کاربری بیشتر بالا تر قرار می گیرند :

در ویندوز ۱۰ ، File Explorer کمی هوشمند تر عمل می کند و فایل ها و فولدر های بیشتر استفاده شده را برای شما لیست می کند تا با راحتی بیشتر و سریع تر از قبل بتوانید به فایل هایتان دسترسی داشته باشید .

 

برنامه های مترو دارای پنحره می شوند :

برنامه های حالت کاربری مترو در ویندوز ۸ و ۸٫۱ معرفی شدند که به صورت تمام صفحه اجرا می شدند ولی در ویندوز ۱۰ حالت اجرای برنامه های حالت کاربری مترو نیز درستخوش تغییر شده است و در قالب پنجره ها مثل سایر برنامه ها اجرا می شوند . این برنامه ها در قالب پنجره از قابلیت ها یی هنچون کوجک نمایی و بزرگنمایی و قرار گرفتن در نوار وظیفه مانند سایر برنامه های ویندوز برخوردار شده اند .

چنجره های برنامه های مترو در ویندوز 10

چنجره های برنامه های مترو در ویندوز ۱۰

این قابلیت ها و ویژگی های جدیدی بود که سه شنبه اول اکتبر ۲۰۱۴ همراه با معرفی ویندوز ۱۰ از سوی ماکروسافت معرفی شدند.

دانلود ویندوز ۱۰ :

ماکروسافت در این کنفرانس اعلام کرد که نسخه پیش نمایش ویندوز ۱۰ از روز چهارشنبه ۲ اکتبر برای دانلود عمومی بر روی سایت ماکروسافت قرار می گیرد . البته این نسخه ، پیش نمایش است و به هیچ عنوان یک ویندوز کامل و معمولی نمی باشد ، بلکه هدف از ارائه این نسخه از ویندوز ۱۰ تنها معرفی و آزمایش قابلیت های تازه معرفی شده برای مشتاقان و علاقه مندان این حوزه از فناوری است .

ما نیز در سایت ریسمان آدرس صفحه ماکروسافت را برای دانلود مستقیم ویندوز ۱۰ از سایت ماکروسافت برای شما قرار داده ایم . که البته در صورت امکان حتما لینک های مستقیم از سرور ها و سایت های ایرانی را نیز برای شما قرار خواهیم داد ؛ تا اگر شما هم علاقه مند به نصب و آشنایی با قابلیت های جدید ویندوز ۱۰ هستید به راحتی به هدفتان برسید .

ماکروسافت عرضه نسخه کامل و نهایی ویندوز ۱۰ را در سال ۲۰۱۵ اعلام کرده است . البته تا آن زمان مطمئنا نسخه های پیش نمایش کامل تری را مانند سابقه گذشته از این تازه وارد خانواده ویندوز ها معرفی خواهد کرد .

این مطلب کاملا تالیفی است و حق نشر آن برای سایت ریسمان محفوظ است .

انتشار این مطلب تنها با ذکر نام ریسمان و قرار دادن لینک فعال مطلب مجاز است .

امیدوارم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد .

لینک مستقیم مطلب :   بررسی و دانلود ویندوز ۱۰

لینک مستقیم دانلود ویندوز ۱۰ از سایت ماکروسافت :

لینک دانلود Windows 10 Technical Preview نسخه‌ی ۳۲ بیتی با حجم ۲.۹ گیگابایت

لینک دانلود

دانلود مستقیم

لینک دانلود Windows 10 Technical Preview نسخه‌ی ۶۴ بیتی با حجم ۳.۸ گیگابایت

لینک دانلود

دانلود مستقیم

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *