تکسچر دایره رنگ

تکسچر دایره رنگ
تکسچر دایره رنگ

سلام

دایره رنگ ، دایره ای است متشکل از تمام طیف رنگی که به دایره RGB نیز معروف است . این دایره استفاده های فراوانی از فیزیک و اپتیک گرفته تا طراحی و گرافیک دارد . در این نوشته از ریسمان برای شما تکسچر بسیار با کیفیتی از دایره رنگ قرار داده ایم .

دایره رنگ ره دلیل دارا بودن طیف رنگی گسترده در اطراف یک دایره و تقارن موجود در این رنگ ها در فیزیک و آزمایش ها ی اپتیک کاربرد دارد . ساده ترین کاربرد و آزمایشی که شما می توانید به وسیله این دایره انجام دهید این است که از این تکسچر دایره رنگ یک پرینت بگیرید و آن را بر روی یک مقوا بچسبانید . سپس از محور این دایره یک میله رد کرده و این دایره را حول مرکز بچرخانید یا به طور خلاصه با آن یک فرفره درست کنید . حال هنگامی که این فرفره را می چرخانید مشاهده می کنید که تمام رنگ ها از بین رفته و ما فقط یک دایره سفید می بینیم . در حقیقت این آزمایش نشان می دهد که با ترکیب تمام رنگ ها به نور سفید می رسیم و یا تمام رنگ ها در رنگ سفید موجود هستند .

در گرافیک و طراحی وب نیز این دایره کاربرد های بسیار دارد . علاوه بر استفاده های مستقیمی که از این دایره در طرح هایتان ممکن است بکنید در محاسبات رنگ سنجی و یا در به کاربردن طیف رنگی در نقاشی و یا طراحی می توانید از این تکسچر دایره رنگ استفاده نمایید .

این تکسچر با سایز ۳۰۰۰*۵۰۰۰ و فرمت JPG و کیفیت بسیار بالا در اختیار شما قرار گرفته است . شما می توانید با کیلک کردن بر روی تصویر و یا کلیک راست و انتخاب گزینه Save Link As این تکسچر با کیفیت را دانلود نمایید .

تکسچر دایره رنگ

تکسچر دایره رنگ

حق نشر مطلب برای ریسمان محفوظ است .

این تکسچر را از سایت www.psdgraphics.com برداشته ام .

امیدوارم مورد استفاده شما قرار بگیرد .

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *