جدا کردن دانه های ذرت

سلام

تا به حال از خوردن غذا ها و دسر هایی که با دانه های ذرت تهیه شده است مطمئنا لذت برده اید و شاید هم گاهی خواسته باشید خودتان با دانه های ذرت غذایی تهیه کنید اما یکی از دشواری های این کار همیشه جدا کردن دانه های ذرت از غلافشان بوده است ولی از آنجایی که این مشکل افراد دیگری نیز بوده است ابتکارات و روش های جالبی در این زمینه پدید آمده که در ادامه مطالعه فرمایید .

ذرت

ذرت

شاید بارها این جمله را شنیده باشید که نیاز مادر اختراع و ابتکار است ؛ نیاز به جدا کردن دانه های ذرت از غلاف هم باعث ساخت وسیله ابتکاری جالبی توسط شرکت OXO  در این زمینه شده است . این وسیله (corn stripper) به آسانی هر چه تمام تر برای شما دانه های ذرت را جدا کرده و در مخزن خود جمع می کند .فقط کافی است که آن را بر روی ذرت بکشید تا به راحتی دانه های آن را سالم جدا کند . در ادامه می توانید تصاویر این وحصول جالب را مشاهده کنید . با کلیک کردن بر روی تصاویر می توانید آنها را در اندازه بزرگ تر مشاهده کنید .

جدا کننده دانه های ذرت اکسو

جدا کننده دانه های ذرت اکسو

جدا کننده دانه های ذرت اکسو

جدا کننده دانه های ذرت اکسو

روش کار دستگاه جدا کننده دانه های ذرت

 

جدا کننده دانه های ذرت اکسو

جدا کننده دانه های ذرت اکسو

البته این تنها راه جدا کردن دانه های ذرت نیست ؛ شما خودتان می توانید بدون هیچ ابزار و دستگاهی تنها با یک چاقو و مقداری آب پز کردن ذرت دانه های آن را جدا کنید به این صورت که ابتدا آن را در ظرفی قرار دهید و مقداری آب بر روی آن بریزید که روی ذرت را بپوشاند توجه کنید که ذرت را بیش از نیم ساعت آب پز نکنید ؛ چون ذرت در هنگام آب پز شدن ابتدا نرم می شود و سپس سفت و هر چه بیشتر بماند سفت تر می شود ؛ پس هنگام آب پز کردن ذرت حواستان به میزان نرمی و سفتی دانه های ذرت باشه .

بعد از این که ذرت را آب پز کردید و کمی خنک شد ذرت را در دستتون بگیرید و با استفاده از چاقو به آرامی و با حوصله دانه های آن را جدا کنید ؛ وقتی ذرت را عمودی در دست بگیرید شیار های عمودی بین دانه ها به راحتی در دسترس قرار می گیرند ؛ شما فقط باید تیغه چاقو را در این شیار ها قرار داده و ابتدا یک ردیف از دانه ها را از جا در آورید . حال که یک ردیف از دانه ها بر روی ذرت خالی شد به راحتی می توانید با کشیدن قسمت تیز تیغه چاقو بر روی ریشه دانه ای ذرت آن ها را جدا کنید .

امیدوارم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

حق کپی رایت برای ریسمان محفوظ است.

انتشار این مطلب فقط با قرار دادن لینک فعال مطلب مجاز است.

لینک مطلب : http://goo.gl/jaEiWc

 

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *