رایانش ابری

سلام

یک اصطلاح رایجی که امروزه به تازگی مطرح شده است رایانش ابری است که به معنای دسترسی به خدمات و برنامه های کامپیوتری از طریق ریز ساخت های مکان دیگری است .

رایانش ابری

رایانش ابری

فرض کنید که یک سازمان به جای آن که زیر ساخت های گسترده ای را برای فنآوری اطلاعات ؛ نگه داری پایگاه های داده ؛ نرم افزار ها و سیستم عامل ایجاد کند از یک شرکت می خواهد که تمام این خدمات را در سرور های بزرگ برایش گرد آوری کند و این سازمان از طریق اینترنت به این خدمات دسترسی پیدا می کند که اغلب تصاویر این خدمات به شکل یک ابر نشان داده می شود.

بسیاری از ما از رایانش ابری استفاده می کینم وقتی که ما وبلاگ خود را به روز رسانی می کنیم یا موزیک ؛ عکس یا ویدیو را بارگزاری می کنیم . این برنامه های کاربردی برای تجارت و کسب و کار در حال افزایش است ، در حقیقت سرمایه گزاری برای رایانش ابری ارزان تر و قابل انعطاف تر از سرمایه گزاری برای ساخت زیرساخت های فنآوری اطلاعات برای خود شرکت هاست .

فنآوری اطلاعات در حال تبدیل به یک ابزار مثل الکتریسیته است و شما تنها هزینه استفاده از آن را پرداخت می کنید و نه نگه داری از آن را .

برخی این جمع کردن اطلاعات در یک مکان را از نظر امنیتی درست نمی دانند اما حامیان و ارائه دهندگان اصلی رایانش ابری معتقندند که امکان نگه داری و حفظ امنیت در یک مکان بسیار بیشتر از تک تک مکان ها محیا است .

البته من به عنوان نویسنده معتقدم که خود نگه دارندگان و عرضه کنندگان خدمات رایانش ابری تهدیدی برای حریم خصوصی افراد و حفظ امنیت هستند .چرا که حجم بیسار زیادی از اطلاعات تعداد زیادی از شرکت ها و افراد حقیقی و حقوقی را بر روی سرور هایشان در اختیار دارند. و می توانند از آنها برای بسیاری از مقاصد استفاده کنند.

امیدوارم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

حق کپی رایت برای ریسمان محفوظ است.

انتشار این مطلب فقط با قرار دادن لینک فعال مطلب مجاز است.

لینک مطلب :   http://goo.gl/Pg4y3r

ترجمه ای از سایت   www.sciencelearn.org.nz   با اندکی تغییر .

لینک دانلود

دانلود

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *