رونمایی از نشانه ی ریسمان

سلام

امروز یکشنبه ، ۲۸ ام تیر ماه ۱۳۹۴ ، خوشحالم که بلاخره پس از مدت ها تلاش و کار نشانه ی ریسمان آماده ی رونمایی شد . در ادامه ی این مطلب ضمن رونمایی از نشانه ی ریسمان ، توضیحات و جزئیات روند طراحی این (نشانه) لوگو را نیز ذکر می کنم .

حدود ۵ ماه زمان لازم بود تا نشانه ی ریسمان ، قدم به قدم از ایده ی اولیه تا به امروز مسیر طراحی اش را طی کند ، تا امروز بتواند معرف ، نماد و نشانه ی شایسته ای برای ریسمان باشید .

حدود ۵ ماه پیش اولین ایده ی این طرح به ذهنم خطور کرد . یک کاغذ را برداشتم و به شکل های مختلف و اندازه های گوناگون تا کردم تا به نظرم درست و ایده آل حرف اول کلمه ی ریسمان یعنی ” ر ” را به تصویر کشیدم . سپس نوبت به طراحی ، این نشانه با رعایت اصول زیبایی شناختی و هندسه بود ، در این مرحله نیز چندین بار طرح را بر روی کاغذ آوردم و اندازه ها و زوایای مختلف را بررسی کردم تا در نهایت به شکل درست و ایده آل طرح رسیدم . پس از اسکن طرح در رایانه و باز طراحی رایانه ای طرح نشانه ی ریسمان ، نتیجه لوگوی اولیه ی ریسمان بود که می توانید در زیر مشاهده فرمایید :

ریسمان

نشان ریسمان

پس از مدتی اندیشه و باز آرایی و کار بر روی معنا و مفهوم ریسمان ، ایده های جدیدی به ذهنم خطور کرد که نتایج آن لوگویی بسیار شایسته تر و پخته تر از لوگوی اولیه ای بود که مشاهده فرمودید .

لوگوی حال حاضر ریسمان که برای آن ۵ ماه کار فکری و طراحی انجام شده است ، شامل اول کلمه ی پارسی ریسمان یعنی حرف ” ر ” و همچنین اول کلمه ی انگلیسی rismaan  یعنی حرف ” r ”   است ، که به صورت تار های زیر و رو یا به عبارت دیگر تار و پود که نشان دهنده ی نماد ریسمان می باشند ، در کنار یکدیگر قرار گرفته اند . در طراحی این نشانه (لوگو) به طور کامل از نسبت ها و تناسب های هندسی برای زیبایی طرح و همچنین هنر کاغذ و تا ( اوریگامی ) استفاده شده است .

و اینک ، لوگوی ریسمان رونمایی می گردد :

لوگو ریسمان

لوگو ریسمان

 

لوگوی ریسمان را می توانید به عنوان یک لوگوی حرفه ای ، با بالاترین درجه های کیفی و متد های روز طراحی نیز در نظر بگیرید . البته صمیمانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما برای طراحی لوگو هستیم .

امیدوارم که لوگوی ریسمان ، نشانه ی آینده ای درخشان برای ریسمان باشد . البته همیشه با یادآوری اولین گام و نوشته ی ریسمان .

با ریسمان حرفه ای باشید

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۳ پاسخ

  1. شایان گفت:

    سلام
    بسیار عالیست.

  2. احسان گفت:

    احسنت. این نتیجه تفکر و تعقّل است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *