ساخت تریلی ۱۸ چرخ

سلام

برای حمل کالا ها و کانتنر های ترانزیت از کامیون ها و تریلی های بزرگی استفاده می شود . یکی از بزرگترین این کامیون ها تریلی های ۱۸ چرخ هستند . برای آشنایی با ساخت این کامیون های بزرگ در ادامه با ریسمان همراه باشید .

کامیون ها شاسی های بسیار محکمی دارند تا بتوانند چند ده تن بار را بدون خمش با خود حمل کنند . علاوه بر این وقتی وزن بار بسیار بالا می رود باید تعداد چرخ ها نیز زیاد شود تا بار کل بر روی تعداد بیشتری چرخ تقسیم شود و به هر چرخ فشار کمتری وارد شود . این گونه اصطکاک و تخریب چرخ ها و سیستم تعلیق نیز کاهش می یابد .

تریلی 18 چرخ

تریلی ۱۸ چرخ

علاوه بر این در هنگام ترمز کردن ، افزایش تعداد چرخ ها باعث افزایش تعداد ترمز ها و در نتیجه کنترل بهتر وسیله نقلیه می شود . تریلی ها با وزن چند ده تنیشان در شیب های تند نیاز به استفاده زیادی از ترمز دارند ، حال اگر تعداد ترمز ها کم باشد به علت استفاده طولانی تر و بیشتر از هر کدام به سرعت داغ می کنند و خاصیت خود را از دست می دهند .

علاوه بر همه این ها تریلی ها به موتور های قدرتمندی نیاز دارند تا بتوانند بار های سنگین را حمل کرده و علاوه بر آن در سربالایی ها توانایی و کشش لازم برای بالا رفتن را داشته باشند .

تمام این موارد تنها بخشی از چالش های مهندسی است که در طراحی و ساخت یک تریلی بزرگ باید رعایت شوند .

در ادامه شما را به دیدن فیلم همراه این مطلب دعوت می کنم تا به طور کامل با جزئیات ساخت این کامیون ها آشنا شوید .

به علت محدودیت حجم ما لینک مستقیم به مدت حدود یک ماه فعال می باشد . اما شما همیشه می توانید از لینک غیر مستقیم برای دانلود ویدیو استفاده نمایید .

امیدوارم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد .

حق کپی رایت برای ریسمان محفوظ است.

انتشار این مطلب فقط با نام ریسمان و قرار دادن لینک فعال مطلب مجاز است.

لینک دانلود

دانلود مستقیم

لینک دانلود

دانلود غیر مستقیم

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *