ساخت فیوز

سلام

امروزه بسیاری از وسایل ما با برق کار می کنند و نوسان و قطعی برق یکی از امور عادی به شمار می آید . این نوسان ممکن است به ساختار لوازم الکتریکی صدمه بزند و کار فیوز ها جلوگیری از این صدمات احتمالی به وسایل می باشد .

انواع فیوز ها با آمپر های متفاوت

انواع فیوز ها با آمپر های متفاوت

فیوز ها از یک رشته سیم به طول و قطر محاسبه شده تشکیل می شوند که بین دو سر فیوز قرار گرفته است . این سیم مقاومت و جریان مشخصی را تحمل می کند و در نتیجه اگر جریان به صورت ناگهانی بالا برود به علت بالا رفتن ناگهانی مقاومت و دما سیم از نقطه ای قطع می شود . این کار باعث قطع جریان در سیستم می شود و از آسیب های احتمالی ناشی از بالا رفتن جریان در خود وسیله الکتریکی جلوگیری می شود .

با سوختن فیوز ها آنها را باید تعویض نمود و قرار دادن سیم بین دو سر آن و روش های دیگری که برخی انجام می دهند بسیار خطرناک است و ممکن است باعث خسارات بسیار جدی به وسایل شما شود. قیمت یک فیوز مطمئنا بسیار کمتر از یکی از وسایل خانگی شما است اما دستکاری فیوز ممکن است به آتش سوزی و صدمه به کل وسایل خانه منجر شود .

در خودرو ها هم از قیوز استفاده می شود اگر سیستم الکتریکی از ماشین شما از کار افتاد می تواند از فیوز باشد. لذا می توانید با چک کردن فیوز های خودرویتان از سلامت آن ها اطمینان حاصل نمایید .

اگر زمانی خواستید فیوزی را تعویض کنید حتما آن را با میزان جریان خودش یا از خودش کمتر جایگزین نمایید . مثلا فیوز ۱۰ آمپر را با ۱۰ آمپر یا کمتر جایگزین نمایید .

فیوز ها بر اساس استفاده ای که از آن ها می شود در سایز های بسیار متنوعی ساخته می شوند . از فیوز های بسیار کوچک چند میلی متری تا فیوز های بسیار بزرگتری که اندازه آنها به چند ده سانتی متر می رسد.

در ادامه شما را به دیدین ویدئوی همراه این مطلب برای آشنایی کامل با ساختار فیوز ها دعوت می کنم .

به علت محدودیت حجم ما لینک مستقیم به مدت حدود یک ماه فعال می باشد . اما شما همیشه می توانید از لینک غیر مستقیم برای دانلود ویدیو استفاده نمایید .

امیدوارم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد .

حق کپی رایت برای ریسمان محفوظ است.

انتشار این مطلب فقط با نام ریسمان و قرار دادن لینک فعال مطلب مجاز است.

لینک دانلود

دانلود مستقیم

لینک دانلود

دانلود غیر مستقیم

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *