ساخت چراغ الکلی با استفاده از لامپ

سلام

چراغ های الکلی در آزمایشگاه ها و مسافرت ها و حتی گرم نگه داشتن غذا بسیار استفاده می شوند . در این نوشته از ریسمان به آموزش ساخت چراغ الکلی با استفاده از لامپ می پردازیم . در ادامه با ما همراه باشید .

برای ساخت چراغ الکلی با استفاده از لامپ ، ابتدا به یک لامپ حبابی سوخته نیازمندیم . ابتدا سرپیچ لامپ را از آن جدا کنید . برای جدا کردن سرپیچ کمی با دست سرپیچ لامپ را به طرفین بچرخانید و کمی با سرپیچ بازی کنید اگر جدا شد که کارتان بسیار راحت می شود اما اگر نشد باید با استفاده از انبردست و احتیاط فراوان قسمت سیاه انتهای سرپیچ را که از جنس شیشه است بشکنیم تا بتوانیم بدون جدا کردن سرپیچ به داخل لامپ نفوذ کنیم . برای شکستن قسمت پشت سرپیچ دقت فراوانی به خرج دهید و بسیار مواظب چشم ها و دست هایتان باشید احتمال برش شیشه به اطراف بسیار زیاد است . به شما توصیه می کنم که از یک پارچه استفاده نمایید به این صورت که پس از قرار دادن انبر دست در جای خود قبل از فشار دادن برای شکستن بالای سرپیچ لامپ را در پارچه بپیچید تا خرده های لامپ درون پارچه جمع شود و به اطراف پرتاب نشود .

ساخت چراغ الکلی با استفاده از لامپ

ساخت چراغ الکلی با استفاده از لامپ

حال نوبت به تخلیه داخل لامپ می رسد ، به آرامی با یک پیچ گوشتی به داخل لامپ که سیم ها به داخل آن رفته است فشار وارد کنید تا بشکند و به وسیله یک دم باریک یا پنس از داخل لامپ خارجش کنید . در انجام این مرحله دقت کنید تا حباب لامپ نشکند .

حال باید مجددا سرپیچ را در جای خود بپسبانیم . سپس یک طناب کلفت را از قسمت سرپیچ داخل حباب لامپ کنید و مقداری الکل در داخل لامپ بریزید و از چراغ الکلی زیبایتان لذت ببرید .

البته باقی کار به ابتکار و سلیقه شما بستگی دارد .

لطفا نظرات و تجربیاتتان را با ما نیز در میان بگزارید .

این مطلب تالیفی است و حق نشر آن برای ریسمان محفوظ است .

انتشار این مطلب تنها با ذکر نام ریسمان و لینک فعال به مطلب مجاز است .

لینک مستقیم مطلب :   http://goo.gl/2Ikqgo

امیدوارم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد .

 

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *