ساخت چرخ های دوچرخه

سلام

چرخ های پره ای دوچرخه علاوه بر زیبایی که دارند دو مورد خیلی مهم را نیز به همراه دارند ، یکی استحکام و دیگری سبکی این نوع چرخ ها است . با ریسمان در ادامه برای آشنایی با ساخت چرخ های پره ای دوچرخه همراه باشید .

چرخ پره ای دوچرخه

چرخ پره ای دوچرخه

از جمله موارد جالبی که در طراحی چرخ های پره ای دوچرخه ها وجود دارد این است که پره ها هم محور چرخ را با کشش و هم با خمش تحمل می کنند ؛ یعنی همواره تعدادی از پره ها کشیده می شوند و تعدادی از آن ها دچار خمش می شوند تا در نهایت محود چرخ دوچرخه نسبت به طوقه چرخ سر جای خود بماند .

این طراحی باعث ساخت چرخ های سبک وزنی مثل چرخ دوچرخه می شود . البته این چرخ تا زمانی تعادل و استحکام خود را حفظ می کند که پره ها محکم در جای خود قرار داشته باشند و همه در یک سطح کشش و یا خمش قرار داشته باشند . در غیر این صورت پره ها دچار خمش بیشتری شده و از حالت تعادل خود خارج می شوند و چرخ از حالت تعادل خارج می شود .

علاوه بر این ها معمولا سعی می کنند چرخ دوچرخه ها را او مواد سبک بسازند تا از وزن کلی دوچرخه کاسته شود و کنترل و راهبری آن انرژی کمتری از کاربر بخواهد . امروزه معمولا چرخ های دوچرخه ها را از آلمینیوم می سازند تا هم سبک باشد و هم اکسید نشود . اما دوچرخه های حرفه ای و مسابقه را با استفاده از ترکیبات فیبر کربن نیز می سازند که مقاومتی بالاتر از آلومینیوم و وزنی کمتر از آن را ارائه می دهد .

در ادامه به دیدن ویدیوی همراه مطلب دعوت می کنم .

به علت محدودیت حجم لینک مستقیم به مدت حدود یک ماه فعال می باشد . اما شما همیشه می توانید از لینک غیر مستقیم برای دانلود ویدیو استفاده نمایید .

امیدوارم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

حق کپی رایت برای ریسمان محفوظ است.

انتشار این مطلب فقط با نام ریسمان و قرار دادن لینک فعال مطلب مجاز است.

لینک دانلود

دانلود مستقیم

لینک دانلود

دانلود غیر مستقیم

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *