ساخت گلدان زینتی با بطری پلاستیکی

سلام

بیایید به وسیله بطری های پلاستیکی خالی ساخت یک گلدان زینتی زیبا را بیاموزیم که علاوه بر سرگرمی زیبایی بخش محیط اطراف ما نیز باشد . برای آموزش ساخت گلدان زینتی با بطری پلاستیکی در ادامه با ریسمان همراه باشید .

ما روزانه از تعداد نسبتا زیادی بطری های پلاستیکی استفاده می کنیم ، این مقدار بطری ها پس از استفاده برای این که عامل مرگ محیط زیست نشوند یا باید بازیافت شوند و یا کاربری مجددی برای آن های در نظر گرفت ، بر همین اساس تا کنون در سایت ریسمان مقالات متعددی در مورد ساخت کاردستی ها و استفاده های مجدد از بطری های خالی پلاستیکی منتشر کرده ایم که در پایین همین مطلب لینک تعدادی از آن ها را برای شما قرار داده ام . البته با اندکی جستجو در سایت نیز می توانید به مقالات این دسته دسترسی پیدا کنید .

ساخت گلدان زینتی با بطری پلاستیکی

ساخت گلدان زینتی با بطری پلاستیکی

برای ساخت گلدان زینتی با بطری پلاستیکی ابتدا ، یک بطری پلاستیکی را می شوییم و برچسب های روی آن را به طور کامل از رویش پا می کنیم . سپس قسمت دهانه ی بطری تا قسمتی که شیب بالای بطری ادامه دارد با به طور کامل از بطری جدا می کنیم . البته زیاد مهم نیست که از کجای بطری برش دهید ، فقط سایز ریسه های کناره ی گلدان با اندازه های مختلف بطری تغییر می کند که با مشاهده شکل ها و البته با کمی امتحان کردن به راحتی به اندازه دلخواهتان که به نظرتان گلدان زیبا می شود پی می برید .

حال با استفاده از قیچی برش های عمودی از بالا تا وسط بطری می دهیم . باز در این قسمت نیز تعداد و سایز این ریسه های به نظر و سلیقه شما بستگی دارد .

پس از برش های عمودی و درست کردن ریسه های به آرامی و دقت همه آن ها را از یک ارتفاع و اندازه مشخص با زاویه ای حدود ۳۰ درجه خم کنید . به وسیله این کار در انتها ریسه ها در هم قفل می شوند و البته دست را هم اذیت نمی کنند .

این ریسه ها زیبایی بخش و طرح اصلی گلدان ما هستند لذا برای ساخت آن ها می توانید از نهایت ابتکار و خلاقیتتان برای ارائه طرح ها و شکل های گوناگون استفاده نمایید .

 

در ادامه شما را به مشاهده کامل تصویر دعوت می کنم که به طور کامل مراحل کار را نشان داده است . البته خوشحال می شوم به مشکلات و نظرات شما در این مورد رسیدگی کنم و همچنین نظرات و توجهات شما باعث دلگرمی سایت ریسمان می شود .

این مطلب تالیفی است و حق نشر برای سایت ریسمان محفوظ می باشد .

انتشار این مطلب تنها با ذکر نام ریسمان و قرار دادن لینک فعال به مطلب مجاز می باشد .

امیدوارم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد .

لینک مستقیم به مطلب :   http://goo.gl/x4V1bX

 

لینک مطالب مشابه موجود در سایت ریسمان :

ساخت چراغ خورشیدی به وسیله بطری پلاستیکی

سایه بام بازیافتی

جامدادی بازیافتی

باغ بازیافتی دیواری

ساخت گلدان معلق

به راحتی لامپ شکسته را تعویض کنید

تمام مطالب فوق به استفاده مجدد از بطری های پلاستیکی پرداخته اند .

بیایید همه در حفظ طبیعت کوشا باشیم.

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *