ساخت گلدان معلق

ساخت گلدان با بطری نوشابه

سلام

گاهی اوقات می شه با استفاده از وسایل دورریختنی وسایلی درست کرد که بسیار جالب است و بینندگان بسیاری را به فکر و لذت فرو می برد . بطری های نوشابه خالی از آن دسته از زباله هایی هستند که علاوه بر بازیافتشان می شه به فکر استفاده مجدد در راه های دیگری از آنها بود . در این نوشته قصد داریم یکی از این استفاده های ابتکاری که می شود با یک بطری نوشابه خانواده معمولی انجام داد را به شما معرفی کنیم .

ساخت گلدان با بطری نوشابه

ساخت گلدان با بطری نوشابه

با کلیک کردن بر روی تصویر می توانید آن را در اندازه بزرگتر مشاهده نمایید . همانطور که در تصویر مشاهده می کنید دو برش در دو طرف بطری برای آب و هوا و بیرون آمدن برگ گل ها و چهار سوراخ برای نخ ها در بالای بطری برای آویزان کردن بطری زده شده است .

شیوه بریدن بطری برای گلدان

شیوه بریدن بطری برای گلدان

شیوه سوراخ کردن بطری برای آویز گلدان

شیوه سوراخ کردن بطری برای آویز گلدان

به دلیل وزن خاک و گل و آب توصیه می کنم که از نخ های کلفت و مقاوم استفاده کنید . همچنین در هنگام آب دادن دقت کنید که اگر زیر بطری را سوراخ نمی کنید به اندازه کافی و مناسب آب بدهید که فقط خاک مرطوب بشود و در کف بطری آب جمع نشود . همچنین می توانید چند سوراخ کوچک در کف بطری ایجاد کنید و در هنگام آب دادن به گلدانتان آن را پایین بیاورید و در جایی قرار دهید تا آب اضافی از کف بطری خارج شود و بعد مجدد گلدانتان را آویزان کنید .

همچنین می توانید برای زیباتر شدن گلدانتان قسمت پایین آن را از بیرون رنگ کنید و یا از یک کاغذ کادوی خوشگل یا کاغذ رنگی برای پوشاندن آن استفاده کنید . من مطمئنم که شما می توانید خودتان ابتکارات زیبایی به خرج دهید و طرح ما را کامل تر و زیبا تر کنید . طرح ها و تجربه هایتان در این زمینه را با ما نیز در میان بگزارید.

امیدوارم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

حق کپی رایت برای ریسمان محفوظ است.

انتشار این مطلب فقط با قرار دادن لینک فعال مطلب مجاز است.

لینک مطلب :   http://goo.gl/qUdFTd

برداشت تصاویر از سایت www.instructables.com  با اندکی تغییر.

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

  1. راضیه گفت:

    جالب بود بسیار ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *