ساخت گل با بطری های پلاستیکی

سلام

آموزشی جالب و سرگرم کننده با استفاده از بطری های پلاستیکی خالی که معمولا زباله هستند . در این مطلب از ریسمان آموزش ساخت گل با بطری های پلاستیکی را قرار داده ام و امیدوارم مورد استفاده شما قرار بگیرد . در ادامه با ریسمان همراه باشید .

بطری های پلاستیکی در رنگ ها ، اندازه ها و شکل های مختلف تولید می شوند و به سادگی هم در دسترس قرار دارند همین مورد آن ها را برای ساخت انواع کاردستی ها مناسب کرده است و از طرفی عاملی برای صدمه به محیط زیست مان شده است . شما می توانید از مطالب کاردستی با بطری پلاستیکی بر روی سایت ریسمان قرار دارد برای بازیافت و کاربری مجدد این بطری ها و حفظ محیط زیست استفاده نمایید .

ساخت گل با بطری های پلاستیکی

ساخت گل با بطری های پلاستیکی

برای ساخت این گل های تزیینی زیبا ، حداقل به دو عدد بطری پلاستیکی با سایز های متفاوت نیاز داریم ، این بطری ها را می توانند رنگی باشند و یا بی رنگ باشند و بعدا خودتان آن ها را رنگ آمیزی نمایید .

همچنین به یک شعله کوچک شمع برای خم کردن و فرم دادن به گوشه های پلاستیکی برای ساخت گلبرگ ها نیاز داریم .

و مهمتر از همه اندکی صبر و حوصله و ابتکار که کارهای شما را از سایر افراد متمایز می کند .

خوب برای شروع کار یک بطری پلاستیکی بزرگ را بر می داریم و قسمت انتهایی آن را از انتهایی ترین قسمت صاف آن می بریم . برای ساخت گل با بطری پلاستیکی فقط به انتهای بطری پلاستیکی نیاز داریم .

به یک انتهای کوچکتر بطری پلاستیکی برای ساخت ردیف بعدی گلبرگ ها نیز نیاز داریم .

پس از بریدن و آماده کردن انتهای بطری های پلاستیکی حالا نوبت به فرم دادن و درست کردن گلبرگ ها می رسد . برای این کار از یک شعله کوچک شمع استفاده می کنیم . در انجام این کار دقت و ظرافت به خرج دهید تا علاوه بر زیبایی و ظرافت گل هایی که می سازید دستتان هم نسوزد .

هر کدام از پنج گوشه ی انتهای بطری پلاستیکی را به آرامی و با فاصله حدود ۱ تا ۲ سانتی متر کمی بر روی شعله شمع بگیرید تا نرم شود و سپس با کمک پشت یک قاشق و یا با احتیاط با استفاده از دست فرم و شکل مورد نظرتان با این آن بدهید و سپس اجازه دهید تا سفت شود و سپس کار را با گوشه ها و گلبرگ های دیگر ادامه دهید . توجه نمایید که اگر زیاد نزدیک به شعله یا مدت زیادی بر روی شعله نگه دارید باعث سوختگی یا سیاه شدگی گلبرگتان خواهد شد .

حالت دادن به گلبرگ ها در ساخت گل با بطری ها پلاستیکی

حالت دادن به گلبرگ ها در ساخت گل با بطری ها پلاستیکی

حال که شکل مناسب و مورد نظرتان را به انتهای بطری های پلاستیکی دادید و گلبرگ های گلتان را آماده کردید ، نوبت به رنگ آمیزی این گلبرگ های می رسد .

برای رنگ کردن گلبرگ ها می توانید بسته به سلیقه خود از رنگ های شفاف یا مات و یا حتی اکلیلی و یا از ترکیب چند رنگ استفاده نمایید . این کار را به شما و سلیقه شما می سپارم .

رنگ آمیزی گلبرگ ها در ساخت گل با بطری های پلاستیکی

رنگ آمیزی گلبرگ ها در ساخت گل با بطری های پلاستیکی

حالا نوبت به سر هم کردن و ساخت نهایی گل می رسد . برای این کار از وسط گلبرگ ها یک سوراخ کوچک به اندازه یک رشته نخ به وسیله سوزن یا میخ نازک ایجاد کنید . دو انتهای بطری پلاستیکی را بر روی هم قرار دهید تا سوراخ ها دقیقا بر روی هم منطبق شوند سپس نخ را از بین آن ها رد کنید . حال طرف دیگری که از وسط و داخل گلبرگ ها بیرون آمده است را از درون یک مروارید یا گوی شیشه ای یا مونجوق یا چیزی شبیه به این ها رد کنید و سپس مجددا نخ را از داخل گلبرگ ها عبور دهید . گوی شیشه ای یا مونجوق شما باید مانع عبور نخ از مرکز گلبرگ ها شود ، حال انتهای نخ را یا با چسب محکم بچسبانید و یا محکم گره بزنید . باقی نخ را بسته با این که گل شما در کجا کاربرد دارد و کجا می خواهید از آن استفاده نمایید به اندازه مورد نظرتان کوتاه کنید .

حالا گل شما آماده است . امیدوارم از زیبایی آن و ساخت این کاردستی لذت برده باشید .

ساخت گل با بطری های پلاستیکی

ساخت گل با بطری های پلاستیکی

تصاویر ساخته های خودتان را در بخش نظرات برای ما قرار دهید تا در صورت تمایل با اسم خودتان در ادامه این مطلب قرار دهیم . همچنین نظرات سوالات یا پیشنهادات خود را حتمی در بخش نظرات مطرح نمایید .

این مطلب تالیفی است و حق نشر آن برای ریسمان محفوظ است .

انتشار این مطلب تنها با ذکر نام ریسمان و قرار دادن لینک فعال مطلب مجاز است .

لینک مستقیم مطلب :   http://goo.gl/2lYSfA

امیدوارم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد .

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۳ پاسخ

 1. maryam گفت:

  سلام.مطالبتون جالب بود!لینک شدید

 2. ستایش گفت:

  سلام خیلی ممنون از این مطالب زیبا و کاربردیتان با این ایده جذاب بهترین استفاده را از زباله های اطراف خود برده اید و کمک خیلی زیادی به محیط زیست کرده اید.
  با تشکر😊

 3. ستایش گفت:

  سلام خیلی ممنون از این مطالب زیبا و کاربردیتان با این ایده جذاب بهترین استفاده را از زباله های اطراف خود برده اید و کمک خیلی زیادی به محیط زیست کرده اید.
  با تشکر😊

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *