سیستم تعویض ریل قطارها

سلام

تا به حال حتما دیده اید که قطار ها چگونه بر روی ریل ها تغییر مسیر می دهند. ریل های قطار با نزدیک شدن به ایستگاه زیاد شده و با دور شدن از ایستگاه ها با هم یکی می شوند . اما بر اساس چه سیستمی و چگونه این تعویض ریل ها انجام می شود . برای دانستن در ادامه مطلب با ریسمان همراه باشید .

تعویض ریل قطار

تعویض ریل قطار

ریل های راه آهن و مترو از فولاد ساخته می شوند و با دقت و فاصله های استاندارد در کنار هم قرار می گیرند . از آنجایی که قطار ها چاره ای جز حرکت بر روی ریل ها ندارند پی نمی توانند خود تغییر مسیر دهند و برای انتخاب مسیرشان وابسطه به ریل ها هستند . از طرفی ریل ها هم از طرف راننده قطار قابل تعویض نیستند و بنابر این قطار ها برای حرکت باید در ارتباط مستقیم با ایستگاه ها و مراکز راه آهن باشند .

این ریل ها به گونه ای در کنار یکدیگر قرار می گیرند که در صورت لزوم با استفاده از نوعی حول دهنده ، چرخ های قطار از یک ریل به روی یک ریل موقت حول داده شود تا در ادامه بتواند با تعویض ریل بر روی ریل جدید به حرکت در آید . اگر خیلی خوب متوجه نشدید طبیعی است . به شما توصیه می کنم که در ادامه مطلب ویدئوی همراه پست را مشاهده نمایید .

این ویدئو با کمک تصاویر و انیمیشن ها به راحتی و به جالبی به شما نشان می دهد که چگونه قطار ها تغییر مسیر می دهند و ریل خود را تعویض می کنند .

امیدوارم مورد استفاده شما قرار بگیرد.

به علت محدودیت حجم لینک مستقیم در حدود یک ماه فعال است . اما شما همیشه می توانید از طریق لینک غیر مستقیم به دانلود ویدئو بپردازید .

ق کپی رایت برای ریسمان محفوظ است.

انتشار این مطلب فقط با نام ریسمان و قرار دادن لینک فعال مطلب مجاز است.

لینک دانلود

دانلود مستقیم

لینک دانلود

دانلود غیر مستقیم

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *