هنر چیدمان هیزم

هنر چیدمان هیزوم به شکل پرندگان
هنر چیدمان هیزوم به شکل پرندگان

سلام

هنر بخشی از زندگی انسان است . حتی گاهی چیدن وسایل اطرافمان با طرح و خلاقیت را می توان به گونه ای هنر به حساب آورد . در این نوشته از ریسمان نیز قصد داریم به سراغ هنری برویم که شاید کمتر دیده شده باشد و کمتر به فکر کسی رسیده باشد .

در برخی نقاط دنیا و بسیاری از نقاط کشور عزیز خودمان ایران مردم همچنان برای گذران فصول سرد سال و برای گرم کردن و پخت و پز خانه های شان از هیزم استفاده می کنند . هیزم چوب های خشک درختان است که جمع آوری می کنند و معمولا در کنار دیوار خانه بر روی هم قرار می دهند و انبار می کنند . در جایی که خشک بماند تا در فصول سرد گرما بخش پشت دیوارشان و درون خانه باشند .

حال مردمی با چیدن هنرمندانه این هیزم ها با نظم و ابتکار و خلاقیت پشت دیوار خانه هایشان مناظر زیبایی را پدید آورده اند که در این نوشته از ریسمان به بررسی هنر چیدمان هیزم آنها می پردازیم .

البته شاید این کار بیهوده ای به حساب بیاید ، چرا که با رسیدن فصل سرما به تدریج این چوب ها می سوزند و مصرف می شوند و این طرح نیز در کمتر از ۶ ماه از بین می رود . اما این مانع این نمی شود که این مردم را مردم هنرمندی بدانیم .

در حقیقت شاید چیدن این چوب ها به این صورت که به تدریج انجام می شود ، چندان هم وقت گیر نباشد ؛ اما نشاط و زیبایی را به محیط زندگی مردم می آورد و زندگیشان را از حالت یکنواخت خارج می کند .

در ادامه می توانید تعدادی از تصاویر هنر چیدمان هیزم ها را ملاحظه نمایید :

هنر چیدمان هیزوم به شکل جغد

هنر چیدمان هیزم به شکل جغد

هنر چیدمان هیزوم به شکل درخت

هنر چیدمان هیزم به شکل درخت

هنر چیدمان هیزوم به شکل برگ درخت

هنر چیدمان هیزم به شکل برگ درخت

هنر چیدمان هیزوم به شکل کلبه و خودرو

هنر چیدمان هیزم به شکل کلبه و خودرو

هنر چیدمان هیزوم به شکل پرندگان

هنر چیدمان هیزم به شکل پرندگان

هنر چیدمان هیزوم به شکل بخشی از خانه و شومینه

هنر چیدمان هیزم به شکل بخشی از خانه و شومینه

 

مطلب تالیفی است و تصاویر را از سایت www.boredpanda.com برداشته ام . حق نشر مطلب برای ریسمان محفوظ است و انتشار این مطلب تنها با ذکر نام ریسمان و لینک فعال مطلب مجاز می باشد .

لینک مستقیم مطلب :   http://goo.gl/LcL6wo

امیدوارم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد .

 

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *