۱۰۰۰۰۰ عکس از دود

عکاسی از دود

سلام

چقدر وقت برای عکاسی می گزارید ؟ برخی از افراد آنقدر عاشق و شیفته عکاسی هستند که برای عکاسی از بسیاری از سوژه های روزمره ساعت ها و حتی ماه ها وقت می گزارند . در ادامه یکی از این عکاس ها و عکس هایش را بررسی می کنیم که در مدت ۳ ماه ۱۰۰۰۰۰ عکس از دود گرفته است ، تا به عکس های مورد نظر خود دست یابد . در ادامه با ریسمان همراه باشید .

عکاسی از دود

عکاسی از دود

عکاسی آلمانی به اسم توماس هربریچ ، در مدت ۳ ماه حدود یکصد هزار عکس از دود گرفته است تا در نهایت از بین آن ها با انتخاب ۲۰ مورد ، جهانیان را شگفت زده کند .

در این نوع عکاسی به علت سرعت بسیار بالای حرکت دود به سرعت های بسیار بالای شاتر دوربین نیازمندیم ، این عکاس برای گرفتن این عکس ها از سرعت شاتر بسیار بالای ۱/۱۰۰۰۰ ، یک ، ده هزارم ثانیه استفاده کرده است .

در این سرعت پایین دود به حالت سکون در می آید و بدون هیچ حرکتی در عکس ظاهر می شود اما دو مشکل دیگر به وجود می آید ، یکی کاهش شدید نور در عکس که عکاس برای حل آن از فلاش های پرقدرت استفاده می کند و دومین مشکل تصادفی و غیر قابل حدس بودن عکس گرفته شده است ، و شاید به همین دلیل باشد که این عکاس آلمانی برای عکس هایش ۳ ماه وقت صرف کرده است و ۱۰۰۰۰۰ ، هزار عکس گرفته است تا ۲۰ عدد از آن ها نتیجه مطلوبش را داشته باشد .

در ادامه شما را به دیدن تعدادی از این تصاویر شگفت انگیز دعوت می کنم :

استفاده از این مطلب فقط با ذکر نام و لینک ریسمان به عنوان منبع مجاز است .

عکاسی از دود ۰۱

عکاسی از دود ۰۲

عکاسی از دود ۰۳

عکاسی از دود ۰۴

عکاسی از دود ۰۵

عکاسی از دود ۰۶

 

حق نشر : تصاویر را از www.boredpanda.com برداشته ام و مطالب را خودم بر اساس اطلاعات همان سایت نوشتم .

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *