۲۵ عکس خیره کننده از فانوس های دریایی

فانوس های دریایی شگفت انگیز

سلام

فانوس های دریایی نماد آرامش و امنیت دریانوردی قدیم بوده اند. دریانوردان در گذشته با دیدن نور فانوس های دریایی از دور دست ها علاوه بر پیدا کردن راهشان در دریا متوجه وجود خشکی می شدند تا از برخورد به صخره ها جلوگیری شود . در ادامه با ریسمان برای دیدن ۲۵ تصویر خیره کننده از فانوس های دریایی همراه باشید .

فانوس های دریایی امروزه با روی کار آمدن دستگاه های ناوبری ماهواره ای GPS کاربرد گذشته شان را از دست داده اند اما در جاهایی که خطر هنوز وجود دارد و برای قایق های کوچک و گاهی هم برای زیبایی این فانوس ها را حفظ کرده اند .

با گذشت زمان به تدریج فانوس های دریایی مرتفع تر و قویتر شدند . فانوس های دریایی بلند جلوتر و نزدیک تر به دریا ساخته می شدند . این فانوس ها با پی های محکم و استوار ساخته می شدند تا در مقابل موج های سهمگین دریا بلاخص در فصل های طوفانی دریا مقاومت لازم را داشته باشند .

در گذشته در بالای این برج ها آتش روشن می شد و به وسیله آینه ها این نور را بر روی دریا متمرکز می کردند تا در فواصل دورتر قابل رویت باشد . امروزه از لامپ های الکتریکی پر قدرتی برای روشن کردن استفاده می شود ، همچنین در گذشته وجود افرادی برای روشن نگه داشتن و نگه داری از فانوس دریایی الزامی بود . اما امروزه با استفاده از سنسور ها و تکنولوژی های جدید تمام کارها به صورت خودکار و مکانیزه صورت می گیرند .

در ادامه شما را به دیدن تصاویر بسیار زیبایی از این فانوس ها دعوت می کنم .

فانوس دریایی در سوئد

فانوس (ساخته شده در سال ۱۸۱۰)، ماساچوست

فانوس دریایی پتی مینو، برست، فرانسه

فانوس دریایی سنت ماری

موج شکن فانوس، شرق انگلستان

فانوس Molnes ، نروژ

فانوس سان استبان اسپانیا

فانوس ساحل ویکتوریا (ساخته شده در سال ۱۹۲۶)، کالیفرنیا

امیدوارم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد .

تصاویر را از سایت  www.boredpanda.com  برداشته ام .

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *