۵ نمونه از بهترین ابتکارات در طراحی خانه های کوچک

سلام

امروزه با رشد آپارتمان نشینی و کوچک شدن فضاهای زندگی ، استفاده درست از فضا ی خانه یکی از چالش های طراحان داخلی خانه ها شده است . در این نوشته از ریسمان به معرفی ۵ نمونه از ابتکارات در طراحی خانه های کوچک می پردازیم که به استفاده بهینه تر از فضای خانه کمک می کند .

این ۵ نمونه ای که در ادامه بررسی خواهیم کرد در حقیقت روش های هوشمندانه ای ، برای استفاده بهینه از فضای داخلی خانه هستند .

 ۱: طراحی مبل راحتی به شکل قفسه کتاب

طراحی خلاقانه مبل راحتی

طراحی خلاقانه مبل راحتی

در اینجا مشاهده می کنید که طراح با خلاقیت و ابتکار یک وسیله ی قدیمی و رایج مثل یک مبل راحتی را به گونه ای از نو طراحی کرده است که علاوه بر حفظ استفاده پیشینش کاربرد جدیدی نیز داشته باشد . در اینجا این مبل راحتی علاوه بر حفظ کاربردش به عنوان یک مبل راحت به یک فضا برای قرار دادن کتاب ها و سایر وسایل تبدیل شده است .

۲ : طراحی میز چوبی در قالب یک کابینت

طراحی خلاقانه میز به شکل کابینت

طراحی خلاقانه میز به شکل کابینت

این طرح از جمله طرح هایی است که در آن سعی می شود وسایل را به گونه ای طراحی کرد تا در هنگامی که استفاده ای ندارند بتوان آن ها را جمع کرد و یا مثل یک پازل از هم جدا کرد و در جایی دیگر قرار داد . در این طرح نیز طراح با خلاقیت خود میز را به گونه ای طراحی کرده تا زمانی که استفاده ای ندارد به داخل یک کابینت دیواری جمع شود و فضای کمتری را اشغال کند .

۳ : چاقو در دل چاقو

طراحی خلاقانه چاقو های تو در تو

طراحی خلاقانه چاقو های تو در تو

در اینجا طراح سعی کرده است با حذف فضاهایی که بر روی چاقو استفاده ندارند و حفظ تیغه های آن درون یکدیگر ، پکیج و مجوعه جالبی را چاقو های را درون یکدیگر تعبیه کند تا به جای این که درون یک کیف و یا جای چاقویی ، جای زیادی بگیرند به راحتی درون هم قرار گرفته و حداقل جای ممکن را در آشپزخانه اشغال کنند .

۴ : جا کفشی ساده و خلاقانه

طراحی خلاقانه جا کفشی برای استفاده حداکثری از فضا

طراحی خلاقانه جا کفشی برای استفاده حداکثری از فضا

این جا کفشی طراحی جالبی دارد ، هم از نظر کاربرد و جایی که اشغال می کند و هم از نظر سادگی ساخت . از نظر هزینه ساخت هر چه مراحل ساخت طرح و همچنین فرآیند ها ی ساخت کوتاه تر و ساده تر باشند قیمت تمام شده محصول نیز کاهش خواهد یافت . در اینجا نیز تنها با خم کردن مناسب یک صفحه فلزی مطابق شکل یک جا کفشی طراحی شده است که در نوع خود جالب است .

۵ : کتابخانه ای در راه پله

طراحی خلاقانه راه پله به عوان کتاب خانه

طراحی خلاقانه راه پله به عوان کتاب خانه

استفاده از راه پله به عنوان کتابخانه

استفاده از راه پله به عنوان کتابخانه

داشتن تعداد زیادی کتاب جالب جذاب و دوست داشتنی است اما جای نگه داری از این کتاب ها نیز خود مساله ای است . در این طراحی خلاقانه طراح از راه پله خانه برای جای دادن چند صد جلد کتاب استفاده کرده است . علاوه بر این به نظر من ساخت یک چنین سازه چوبی به شکل پله برای نگه داری کتاب خود جالب است و تعداد کتاب های زیادی را با دسترسی سریع و راحت در خود نگه داری می کند .

این مطلب تالیفی است و حق نشر آن برای سایت ریسمان محفوظ است .

انتشار این مطلب فقط با ذکر نام ریسمان و لینک فعال مطلب مجاز است .

امیدوارم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد .

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *