تایر های بدون باد

سلام

همواره پنچر شدن یکی از دقدقه های رانندگان بوده است . این دقدقه باعث شده است که شرکت هایی سال ها تلاش کنند تا چرخ ها و تایر هایی تولید کنند که دیگر هرگز پنچر نشوند . در ادامه با ریسمان همراه باشید .

تایر های بدون باد پدیده جدیدی نیست و چند سالی است که شرکت های مختلف در حال گسترش و رفع مشکلات آن ها هستند .یکی مشکلاتی که این چرخ های بدون باد را تا تولید نهایی فاصله می دهد را می توان مقاومت الیاف سازنده تایر و همچنین حفظ این مقاومت در طول دوره استفاده است . در مورد مقاومت هم جنس مواد و الیاف اهمیت پیدا می کند و هم شکل قرار گیری این الیاف در کنار هم .

نمونه ای از تایر های بدون باد

نمونه ای از تایر های بدون باد

 

در این ویدیو ملاحظه می کنید که شرکت Bridgestone  برای دستیابی به استحکام مورد نیاز تایر از دو سری رشته الیاف یکی در داخل و دیگری در خارج از چرخ استفاده کرده است که با هم زاویه می سازند و جهت خمش آن ها بلعکس یکدیگر است . حسن دیگری که این گونه روش چینش الیاف به همراه دارد جلوگیری از نوسان و حرکات ناخواسته ساختار تایر به سمت طرفین است .

در ویدوی می توانید مدل های دیگری از این تایر ها و شیوه های چینش الیاف آن ها را مشاهده نمایید . این الیاف به صورت شش ضلعی ها و همچنین به صورت فنری هم به کار رفته اند که البته هر کدام کاربردها و معایب خود را دارند .

در انتها می توان گفت که شاید در آینده شاهد استفاده عمومی از این نوع چرخ و تایر ها باشیم اما امروزه هنوز برای استفاده عمومی و همگانی از آن ها زود به نظر می رسد .

در ادامه شما را به دیدن این آموزش دعوت می کنم .

به علت محدودیت حجم ما لینک مستقیم به مدت حدود یک ماه فعال می باشد . اما شما همیشه می توانید از لینک غیر مستقیم برای دانلود ویدیو استفاده نمایید .

امیدوارم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد .

حق کپی رایت برای ریسمان محفوظ است.

انتشار این مطلب فقط با نام ریسمان و قرار دادن لینک فعال مطلب مجاز است.

لینک دانلود

دانلود مستقیم

لینک دانلود

دانلود غیر مستقیم

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *