چراغ های اتومبیل باهوش

سلام

چراغ های اتومبیل مطمئنا از اولین وسایلی بودند که بر روی اتومبیل ها قرار گرفتند . اما از زمان های دور تا به امروز جدایی از گسترش انواع چراغ های مورد استفاده و سایز و شکل چراغ ها توسعه قابل توجهی پیدا نکردند . اما امروزه هوش مصنوعی به سراغ چراغ های اتومبیل ها هم رفته و آن ها را باهوش تر از گذشته کرده است . با ریسمان همراه باشید .

همیشه یکی از مشکلات رانندگی در شب را می توان افتادن نور خودرویی که از روبه رو می آید در چشم راننده و از بین بردن دید راننده دانست . این مشکل خود می تواند باعث تصادفات رانندگی باشد . گاهی اوقات مشکل به اندازه ای بزرگ است و نور چراغ اتومبیل رو به رو می تواند باعث کوری موقت راننده شود .

تمام این مشکلات باعث شد تا آزمایشگاه توسعه و تحقیقات شرکت بی ام دبلیو (BMW) به فکر ساختن چراغ های هوشمندی بیفتد که این مشکل را برطرف نمایند .

این سیستم به وسیله یک دوربین که بر روی اتومبیل نصب می شود ، نزدیک شدن خودرو را از رو به رو تشخیص داده و چراغ های ماشین را بر این اساس تنظیم می کند .

بر روی چراغ های خودرو موتور و صفحه ای تعبیه می شود که می تواند زاویه تابش نور چراغ ها را تغییر دهد و به این وسیله چراغ ها به شکلی با تغییر زاویه نور عمل می کنند که خودروی روبه رو در داخل شعاع نوری چراغ ها قرار نگیرد .

این سیستم امروزه بر روی خودرو ها جدید BMW مثل BMW i8 نیز کار گزاشته شده است و به نظر مسمر ثمر نیز بوده است .

چراغ های هوشمند BMW i8

چراغ های هوشمند BMW i8

 

برای آشنایی بیشتر شما با این تکنولوژی و جزئیات آن شما را به دیدن ویدیوی همراه این مطلب دعوت می کنم .

به علت محدودیت حجم لینک مستقیم به مدت حدود یک ماه فعال می باشد . اما شما همیشه می توانید از لینک غیر مستقیم برای دانلود ویدیو استفاده نمایید .

امیدوارم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

حق کپی رایت برای ریسمان محفوظ است.

انتشار این مطلب فقط با نام ریسمان و قرار دادن لینک فعال مطلب مجاز است.

لینک مطلب :    http://goo.gl/ylZWiv

لینک دانلود

دانلود مستقیم

لینک دانلود

دانلود غیر مستقیم

 

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *