ساخت دوچرخه با موتور جت

سلام

بعد از ساخت دوچرخه افرادی به فکر افتادند که چقدر خوب می شود که اگر خود دوچرخه بدون رکاب زدن حرکت کند . این بود که موتورسیکلت اختراع شد ، با ادامه این روند امروزه شاهد دوچرخه های الکتریکی و یا حتی فروش کیت هایی برای الکتریکی کردن یک دوچرخه هستیم . اما شاید تا به حال ندیده باشید که کسی به دوچرخه اش موتور جت اضافه کند . با ریسمان درادامه همراه باشید .موتور جت از جمله موتور های احتراق داخلی است که بر اساس خروج گازهای داغ ناشی از احتراق از شیپور خروجی نیروی خود را تامین می کند. ابتدا هوای سرد با فشار کم به داخل موتور کشیده می شود و با ورود به محظه احتراق و ترکیب با سوخت آماده اشتعال می شود . در این مرحله به علت گرمای بالای قطعات و فشار بالا احتراق سورت می گیرد و گازهای گرم همراه با ازدیاد حجم به شدت از انتهای موتور خارج می شود و نیروی پیش رانش وسیله را تهیه می کند.

در این جا موتور جت را ۱۸۰ درجه خم کرده ایم ، یعنی به جای این که از قسمت جلو هوا وارد شود و پس از احتراق از قسمت انتهایی و پشت وسیله خارج شود ، از همان جایی که هوا گرفته می شود در مسیر احتراق ۱۸۰ درجه چرخیده و از خروجی در کنار ورودی هوا خارج می شود . اما چرا از این سیستم استفاده شده است .

دوچرخه مجهز به موتور جت

دوچرخه مجهز به موتور جت

 

کم جا بودن و قابل نصب بودن سیستم روی دوچرخه را می توان دلیل این امر دانست اما مهم ترین دلیلی که از این سیستم استفاده شده است را می توان نبود سیستمی برای احتراق گاز داغ موجود در محفظه است . در این سیستم ۱۸۰ درجه چرخیده باقی مانده گازهای ناشی از احتراق مجددا به درون سیستم و محفظه احتراق بر گشته و سبب احتراق جدید می گردد. در واقع موتور به صورت پالسی کار می کند . و پالس های نیرو تولید می کند.

امیدوارم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

حق کپی رایت برای ریسمان محفوظ است.

انتشار این مطلب فقط با قرار دادن لینک فعال مطلب مجاز است.

لینک مطلب :   http://goo.gl/99k2d5

لینک دانلود

دانلود

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *