تخریب آهنربا

سلام

آهنربا ها را همه می شناسیم و از آن ها استفاده می کنیم . آیا تا به حال به این فکر افتاده اید که چگونه از یک آهنربا استفاده کنیم تا تضعیف نشود و از بیشترین عمرش استفاده کنیم . برای دانستن این موضوع بهتر است کمی در مورد ساختار آهنربا ها و نحوه تخریب آن ها بدانیم . برای دانستن با ریسمان همراه باشید .آهنربا ساختاری از آهن است که دو قطبی های مغناطیسی اش هم شو شده اند . به این ساختار اصتلاحا فرروم (Ferrum) گفته می شود به همین دلیل به این گونه آهنربا ها فرو مغناطیس می گویند . هر چقدرتعداد  دو قطبی های مغناطیسی که درون مواد فرومغناطیس هم جهت و هم سو هستند بیشتر باشد ، خاصیت مغناطیسی ماده نیز بیشتر می شود .

حال اگر به شکلی این دوقطبی های مغناطیسی را از حالت هم جهت و هم سو خارج کنیم ، خاصیت مغناطیسی ماده فرومغناطیس هم ضعیف می شود و حتی از بین می رود .

برای به نوسان وا داشتن دوقطبی ها از گرم کردن ماده استفاده می کنیم . کم کم که ماده فرومغناطیس گرم می شود ، دو قطبی هایش بیشتر از جای خود جابه جا می شوند و نوسان می کنند و در نتیجه خاصیت مغناطیسی بیشتر تضعیف می شود . تا جایی که در دمای حدود ۳۰۰ درجه سانتی گراد آهنربای نئودایمیومی خاصیت مغناطیسی خود را کاملا از دست می دهد .

آهنربا بر روی شعله آتش

آهنربا بر روی شعله آتش

 

همچنین اگر آهنربا ها را مدت زیادی در حالت دافعه هم قرار دهید ، باعث تضعیف خاصیت مغناطیسی آن های می شود .

بنابر این اگر می خواهید به درستی از آهنربای خود نگه داری کنید و از خراب شدن آن جلوگیری کنید هیچ گاه آن را در مقابل گرمای زیاد و همچنین در حالت دافعه با آهنربا های دیگر قرار ندهید .

در ادامه شما را به دیدن ویدیوی همراه مطلب برای آشنایی بیشتر با این مسائل دعوت می کنم .

به علت محدودیت حجم لینک مستقیم به مدت حدود یک ماه فعال می باشد . اما شما همیشه می توانید از لینک غیر مستقیم برای دانلود ویدیو استفاده نمایید .

امیدوارم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

حق کپی رایت برای ریسمان محفوظ است.

انتشار این مطلب فقط با نام ریسمان و قرار دادن لینک فعال مطلب مجاز است.

لینک مطلب :    http://goo.gl/0mkKHP

لینک دانلود

دانلود مستقیم

لینک دانلود

دانلود غیر مستقیم

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

  1. سروش گفت:

    سلام آیا جنس خاصی از آنربا ها هستند که وقتی در حالت دافعه قرار بگیرند حالت آهنرباییش ضعیف نشه یا از بین نرن؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *