عکاسی بدون زمان

عکس ترکیدن یک حباب

سلام

یکی از توانایی های یکی عکاس را می توان توانایی ثبت لحظه ها دانست . بسیاری از اتفاقات اطراف ما در کسری از ثانیه اتفاق می افتند و ثبت این لحظات کوتاه گاه تصاویر شگفت انگیزی را پدید می آورد. در ادامه با ریسمان همراه باشید .

ثبت لحظه ها هر چند با هر دوربینی حتی با دوربین تلفن های همراه هم ممکن است و مهمترین عامل هنر و توانایی عکاس است اما گاهی با بودن دوربین ها و تجهیزات لازم تنظیمات بهتر و بیشتری در اختیار عکاس قرار می گیرد که نتیجه کار را دلچسب تر و جالب تر می کند .

در دوربین های SLR معمولا برای عکاسی های سرعت بالا از مد عکاسی ورزشی و یا گاهی از مد های AV نیز استفاده می شود . البته گاهی اوقات هم ندرتا پیش می آید که شرایط بسیار خاص محیط عکاس را به استفاده از مد کاملا دستی در دوربین مجبور می کند .

سرعت شاتر دوربین را در این حالت باید تا حد مورد نیازی بالا ببرید . البته این به ابتکار و خلاقیت شما هم بستگی دارد مثلا گاهی اوقات می خواهید که پره های یک چرخ دوچرخه را در حال حرکت نشان دهید در این حالت سرعت های زیر ۵۰۰ به شما توصیه می شود اما گاهی می خواهید تمام عناصر صحنه و حتی بال زدن حشرات را هم ساکن بگیرید در این صورت سرعت های بالای ۱۵۰۰ به شما توصیه می شود .

در ادامه تعدادی از عکس هایی که به این شیوه گرفته شده اند را مشاهده می نمایید .

ما را هم از ابتکارات ، عکس ها و نظرات خود در مورد این نوشته مطلع کنید .

امیدوارم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد .

حق کپی رایت برای ریسمان محفوظ است.

انتشار این مطلب فقط با نام ریسمان و قرار دادن لینک فعال مطلب مجاز است.

چتر آب

چتر آب

عکس ترکیدن یک حباب

عکس ترکیدن یک حباب

 

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *