ساخت اره برقی

سلام

امروزه به علت احتیاج بسیار زیاد به کاغذ و فرآورده های چوبی مثل گذشته امکان فراوری دستی وجود ندارد و کار ازابتدایی ترین مرحله یعنی قطع درختان خشک نیز به صورت مکانیزه با اره برقی انجام می شود . برای آشنایی با ساخت این اره های برقی در ادامه مطلب با ریسمان همراه باشید .

اره برقی

اره برقی

اره برقی ها از موتور های احتراق داخلی برای کارشان استفاده می کنند . این موتور ها کم ظرفیت هستند اما نیروی کافی برای به حرکت در آوردن زنجیر اره را برای برش درخت فراهم می کنند .

مراحل ساخت زنجیر که کار برش را انجام می دهد به علت دقت بالا توسط ربات ها انجام  می گیرد . این زنجیر ها را از آلیاژی می سازند که در برابر فرسایش مقاوم باشند تا سال ها توانایی برش چوب را داشته باشند . البته چون قاعدتا باید برای برش درختان خشک به کار روند نباید زیاد به آن ها فشار وارد شود چرا که بافت های مرده و خشک شده درختان انعطاف چوب تازه را ندارند .

در مرحله بعدی قسمت پلاستیکی و بدنه اره برقی ساخته می شود . این قسمت به گونه ای طراحی و ساخته می شود که جمع کننده قطعات و همچنین مخزن سوخت اره برقی باشد . علاوه بر این باید به اندازه کافی مقاوم باشد تا تحمل شرایط کاری سخت را داشته باشد . بر روی این بدنه از فیلتر هایی استفاده می کنند تا علاوه بر رساندن هوا به موتور برای احتراق از ورود براده ها و خرده های چوب به داخل اره برقی جلوگیری شود .

در ادامه شما را به دیدن این ویدیو برای آشنایی بیشتر با مراحل ساخت اره برقی دعوت می کنم .

آرزو می کنم که همه افراد در حفظ محیط زیست بکوشند و از فنآوری برای از بین بردن محیط زیست استفاده نشود .

به علت محدودیت حجم لینک مستقیم به مدت حدود یک ماه فعال می باشد . اما شما همیشه می توانید از لینک غیر مستقیم برای دانلود ویدیو استفاده نمایید .

امیدوارم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

حق کپی رایت برای ریسمان محفوظ است.

انتشار این مطلب فقط با نام ریسمان و قرار دادن لینک فعال مطلب مجاز است.

لینک دانلود

دانلود مستقیم

لینک دانلود

دانلود غیر مستقیم

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *