مراحل ساخت موتور الکتریکی

سلام

موتور های الکتریکی چه بلاخص نوع جریان متناوب آن ها امروزه در انواع صنایع و وسایل کاربرد های فرآوانی یافته اند . در اینجا قصد داریم با اسمبل کردن و مراحل ساخت نمونه بزرگ و صنعتی موتور های الکتریکی بیشتر آشنا شویم . با ریسمان در ادامه همراه باشید .

موتور های AC از دو بخش استاتور و روتور تشکیل می شوند که به طور کلی به بخش ثابت که بدنه موتور است استاتور و به بخش مرکزی موتور که می چرخد و گشتاور به وجود می آورد روتور گفته می شود . در این نوشته و ویدیوی همراه آن شما بیشتر و ساخت استاتور و سپس سر هم بندی نهایی موتور آشنا می شوید .

ساختار یک موتور الکتریکی AC

ساختار یک موتور الکتریکی AC

 

برای ساخت موتور های بزرگ و صنعتی AC از تاباندن رشته سیم های مسی نازک به دور یک تابنده استفاده می کنند . در این جا کلاف های سیم مسی متصل به هم به صورت دسته بندی شده به وجود می آید . سپس این کلاف ها را در بین هسته های آهنی که به صورت شیار هایی در بدنه موتور از پیش ساخته شده اند قرار می دهند و سپس ادامه سیم های آن ها را به هم متصل کرده و به صورت صنعتی لحیم می کنند .

یک نکته مهم در این جا که توصیه می کنم در ویدیو هم به آن دقت نمایید ، تمیز و مرتب قرار دادن قطعات موتور است . مثلا در قسمتی که سیم پیچ ها را در استاتور کار می گذارند از نوار های پلاستیکی و کائوچویی برای جداسازی و منظم سازی آن ها استفاده می شود و همچنین زمانی که در انتها سیم ها را در کنار هم بر روی انتهای موتور جمع می کند با طناب ها کاغذی آن ها را می بندد .

دلیل اصلی این کار را می توان ساده سازی مراحل عیب یابی و تعمیر در آینده دانست ، مثلا اکر یکی از این موتور ها بعد از ساخت در مراحل آزمایش به خوبی کار نکند ، وقتی برای تعمیر آن را باز می کنند به دلیل مرتب بودن و بخش بخش بودن موتور به راحتی می توان بخش آسیب دیده را ترمیم و تعویض کرد .

در ادامه شما را به دیدن این ویدیو در مورد چگونگی ساخت و اسمبل کردن موتور های AC الکتریکی دعوت می کنم .

به علت محدودیت حجم لینک مستقیم به مدت حدود یک ماه فعال می باشد . اما شما همیشه می توانید از لینک غیر مستقیم برای دانلود ویدیو استفاده نمایید .

امیدوارم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

حق کپی رایت برای ریسمان محفوظ است.

انتشار این مطلب فقط با نام ریسمان و قرار دادن لینک فعال مطلب مجاز است.

لینک مطلب :    http://goo.gl/aMgluB

لینک دانلود

دانلود مستقیم

لینک دانلود

دانلود غیر مستقیم

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *