ساخت سیلندر های هیدرولیک

سلام

سیلندرهای هیدرولیک در بسیاری از وسایل کاربرد گسترده ای یافته اند . بیل های مکانیکی ، بالابر ها ، جرثقیل ها و بسیاری از ابزار دیگر امروزه با استفاده از سیلندر های هیدرولیکی و فشار روغن درون آن ها کار می کنند . برای آشنایی با ساختار و ساختن این سیلندر ها در ادامه مطلب با ریسمان همراه باشید .

ساختار سیلندر های هیدرولیک

ساختار سیلندر های هیدرولیک

سیلندرهای هیدرولیک بر اساس فشار روغن درون آن ها کار می کنند . این سیلندر ها از یک سیلندر خالی همراه با پیستون درون آن ها ساخته می شوند که در انتهای آن روغن با فشار داخل می شود و پیستون داخل آن را به بیرون فشار می دهد . با کم کردن فشار و خالی شدن سیلندر از روغن ، پیستون دوباره سر جای خود باز می گردد .

به علت توانایی ساختن فشار های بالا و تقریبا غیر قابل تراکم بودن مایعات ، سیلندرهای هیدرولیک قدرت های بسیار زیادی را می توانند تولید کنند . این سیلندرها یا چند ۱۰ تن را به راحتی می توانند جا به جا کنند . همچنین به علت ساختارشان قابل اطمینان هستند و تا زمانی که فشار بر قرار باشد ، پیستون از جای خود تکان نمی خورد .

به علت فشار بالایی که در این سیلندر ها جریان دارد باید آن ها را از مواد و آلیاژ های محکمی ساخت که تحمل این فشار بالا را داشته باشند . همچنین لوله ها و شیلنگ هایی که در این سیستم استفاده می شوند نیز باید اسنحکام کافی را داشته باشند .

به نظر شما چرا از روغن هیدرولیک در این سیستم ها استفاده می شود و از مایعات دیگری مثل آب در آن استفاده نمی شود ؟ دلیل آن را می توان در دو نکته خلاصه کرد . یکی رسوب دادن سیستم است که مثلا آب در سیستم رسوب می کند اما روغن هیدرولیک در سیتم رسوب نمی کند و دومین دلیل را می توان تاثیرات دما بر روی آن دانست . مثلا این که چقدر در برابر ازدیاد دما مقاوم است و چقدر راحت خنک می شود و یا چقدر افزایش حجم از خود نشان می دهد .

در ادامه برای آشنایی کامل با ساختار سیستم های هیدرولیک و همچنین نحوه ساخته شدن آن ها ویدیوی همراه مطلب را مشاهده نمایید .

به علت محدودیت حجم لینک مستقیم به مدت حدود یک ماه فعال می باشد . اما شما همیشه می توانید از لینک غیر مستقیم برای دانلود ویدیو استفاده نمایید .

امیدوارم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

حق کپی رایت برای ریسمان محفوظ است.

انتشار این مطلب فقط با نام ریسمان و قرار دادن لینک فعال مطلب مجاز است.

لینک دانلود

دانلود مستقیم

لینک دانلود

دانلود غیر مستقیم

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *