آموزش طراحی – گام اول

سلام

وقتی ایده ای به ذهن می رسد باید برای در میان گزاشتن آن با دیگران بتوانیم آن را بر روی کاغذ به درستی ترسیم کنیم تا دیگران نیز تصور درستی از آن داشته باشند . به همین منظور از امروز قصد دارم هر روز یک قسمت ویدیو برای آموزش طراحی همراه با توضیحات بر روی سایت ریسمان قرار دهم . پس برای یادگیری طراحی در ادامه همراه ریسمان باشید .امروز گام اول : تکنیک های پایه طراحی

برای یک طراح خوب بودن ابتدا لازم است که درست قلم را در دستتان بگیرید و درست بتوانید آن را حرکت دهید . قلم را باید با سه انگشت شست ، اشاره و میانی در دست بگیرید سعی کنید انگشتانتان را حدود ۱٫۵ تا ۲ سانتی متر بالاتر از نوک قلم بگیرید به صورتی که به راحتی حرکات نوک قلم را بتوانید مشاهده کنید ، به این صورت کنترل کاملی بر روی حرکات چرخشی و انتقالی قلم خواهید داشت و همچنین در صورت لزوم می توانید قلم را بی حرکت در دستتان نگه دارید .

برای طراحی درست علاوه بر انگشتان و حرکت آن ها باید از حرکت بازو و کتف خود نیز استفاده کنید . در ادامه بیشتر توضیح می دهم .

شما باید یاد بگیرید که حر خطی را به وسیله حرکت چه ماهیچه ای بکشید ، مثلا برای کشیدن خط راست باید انگشتان دست را ثابت نگه دارید تا خطتان اعوجاج نداشته باشد و همچنین با حرکت افقی و عمودی بازوی دستتان خطوط را رسم کنید یا برای کشیدن خط منحنی باید دستتان را از کتف یا از بازو بچرخانید .

گام اول آموزش طراحی

گام اول آموزش طراحی

 

توجه کنید که هنگامی که می خواهید خط راست بکشید بازوی خود را بر روی میز قرار ندهید تا به راحتی و با آزادی کامل بتوانید حرکت های لازم را انجام دهید .

علاوه بر رعایت همه این نکات باید بدانید که با تمرین می توانید یک خط راست رسم کنید یا به مانند داخل فیلم خطوط موازی با فاصله های کم از یکدیگر بکشید .

امیدوارم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

حق کپی رایت برای ریسمان محفوظ است.

انتشار این مطلب فقط با قرار دادن لینک فعال مطلب مجاز است.

لینک مطلب :   http://goo.gl/3qrdiT

لینک دانلود

دانلود

 

 

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در گوگل پلاس اشتراک گذاري در فيسبوک

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲ پاسخ

  1. الی گفت:

    لینک دانلود غیر مستقیم پاک شده لطفا بررسی شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *